Szkoła Numer Jeden

Założenia

Indywidualne podejście do uczniów

Każda z klas na naszej szkole ma ograniczoną liczbę miejsc. W klasach 1-3 jest ich maksymalnie 16. Dzięki takim ograniczeniom nauczyciel może skupić swoją uwagę indywidualnie na każdym dziecku. Jest to bardzo istotne, ponieważ okres szkoły podstawowej, to moment kiedy można zaobserwować kształtowanie się predyspozycji naukowych i sportowych u dzieci. Bardzo ważne, aby pedagog, który z nimi pracuje był uważny i wspierał dzieci w dalszym rozwoju. Podobnie jest w sytuacji, gdy pojawiają się trudności w procesie edukacji. Dzięki indywidualnemu podejściu nauczyciel ma możliwość dotrzeć do źródła problemu i pomóc go rozwiązać.

Minimalizacja stresu w procesie edukacji

W dzisiejszych czasach wielu młodych ludzi uczy się w sposób „nieświadomy”. Dzieci uczą się na pamięć, aby sprostać określonej punktacji/ocenie. Niestety, tak nabyta wiedza bardzo szybko znika z pamięci. Natomiast my skupiamy się na tym, by każdy uczeń naszej szkoły był świadom, że uczy się dla samego siebie. Bardzo nam zależy, aby dzieci znały wartość jaką niesie rozwój osobisty i każdą z ocen zdobywały właśnie po to by poszerzać swoje horyzonty. Nie znaczy to jednak, że zrezygnujemy z ocen i egzaminów. Wręcz przeciwnie. Na koniec każdego roku szkolnego wprowadzamy „egzaminy roczne”. Mają one na celu zapoznać i przyzwyczaić dzieci do tej formy weryfikacji wiedzy, a przy okazji zaprezentować ich postępy, podkreślić jak wiele wiedzy udało im się zdobyć w czasie roku szkolnego. Oczywiście wszystko odbywać się będzie pod przewodnictwem psychologa, który ma za zadanie w ten sposób pracować dziećmi i tak wspierać kadrę nauczycielską, aby uczniowie umieli radzić sobie w sytuacjach, które stereotypowo uzyskały miano stresowych.

Rozwijanie predyspozycji i zainteresowań uczniów – to punkt bardzo ważny w naszej ofercie. Szkoła Numer Jeden oferuje szeroki zakres zajęć dodatkowych, które umożliwią każdemu uczniowi rozwój na wielu płaszczyznach (więcej informacji w zakładce „zajęcia dodatkowe”)

Zajęcia sportowe przeprowadzane są codziennie – jest to bardzo istotne dla zdrowia wszystkich dzieci.

Język angielski realizowany w wymiarze 15 godzin tygodniowo, co daje nam 3 godziny języka angielskiego każdego dnia.

Język hiszpański – 2 godziny tygodniowo.

Świetlica dostępna dla wszystkich uczniów, gdzie oferujemy atrakcyjne formy spędzania czasu wolnego oraz wsparcie nauczycieli przy odrabianiu pracy domowych.

Zadania domowe zadawane wyłącznie od poniedziałku do czwartku, tak aby uczniowie mieli również czas na odpoczynek, który jest niezbędny do prawidłowej systematyzacji wiedzy.

Wycieczki poza szkołę minimum raz w miesiącu.

Organizacja obozów sportowych.

Godziny otwarcia szkoły

Al. Rzeczypospolitej 33/U3

Telefon kontaktowy